Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

До Міжнародного дня рідної мови в  ЗОШ №31 м. Краматорська було заплановано та проведено значну кількість цікавих заходів. Шкільний бібліотекар Трощилова Т.Я. до цієї знаменної дати  презентувала тематичну книжкову виставку та зробила огляд літератури для учнів середньої ланки. .

Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу. Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу. А на думку Є.М.Верещагіна і В.Г.Костомарова, “національна мова входить у поняття національної культури, бо природні умови, географічне положення, рівень і спеціалізація народного господарства, тенденція суспільної думки, науки, мистецтва – всі великі й малі особливості життя народу знаходять відбиття у мові цього народу”.

Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.       Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Учениця 3А класуЗакарлюка Анастасія зайняла ІІ місце у ХVII турнірі з вільної боротьби “Надія” з нагоди 30-ї річниці виводу військ з Афганістану.

Учень 3А класу Павленко Климентій зайняв ІІІ місце у обласних змаганнях BLACK BELT (карате) у м. Слов’янськ. Так тримати!

Майстрюк Марина прийняла участь у спортивних танцях, де зайняла ІІІ місце і гран ПРІ у Лимані.

3А клас ЗОШ №31 прийняв участь у осінньому конкурсі “Колосок”,  де 12 чоловік отримали золоту винагороду, а 3 чоловіка срібні.

Молодці! Вітаємо вас!

05.02.19 року творча група вчителів ЗОШ №31 брала участь в кластері “Проекти та фандрайзинг” обласної творчої лабораторії, Сучасні тренди в освіті.  Педагоги здобули навички основ проектної діяльності на регіональному рівні.

Рейд-перевірка підручників

В ЗОШ №31!

Важливим показником рівня виховної роботи є стан збереження навчальної книги. Тому пріоритетним напрямком діяльності бібліотеки та педагогічного колективу є формування в учнів дбайливого ставлення до підручників та навчальних посібників.

Відповідно до Плану роботи шкільної бібліотеки та в межах Всеукраїнської акції «Живи, книго» два рази на семестр   бібліотекар ЗОШ №31 Трощилова Т.Я. спільно з активом школи  проводить загальношкільний рейд-перевірку стану шкільних підручників.  21.01 2019 року проведено чергову  перевірку стану збереження підручників. Незважаючи на давно відомі критерії оцінювання (наявність підпису, чиста, охайна обкладинка, закладки, відсутність  помарок, зроблених ручкою або олівцем, розірваних сторінок, загорнутих кутів,  закладених в книги зошитів та ручок) цього разу багатьом учням зроблено серйозні зауваження щодо  бережного використання підручників. Перевіркою встановлено, що кращу роботу зі збереження підручників серед 1-4 класів проводять в 3-А класі (кл. керівник Ярош Л.І.),3-Б класі (кл. керівник Кривошеєва В.В.), 4-А класі (кл. керівник Голованова І.В.).         Перевіривши підручники учнів 5-11 класів, слід відмітити стан збереження книг у 5-х , 6-х, 8 класах, адже не в усіх учнів зовнішний вигляд книг відповідає вимогам. Окремо хотілось би сказати про підручники  в учнів 7-Б класу (кл. керівник Ростовська Д.Б.) –   підручники в належному вигляді, охайні, всі обгорнуті.

Класним керівникам необхідно систематично проводити пояснювальну роботу серед учнів та їх батьків щодо бережного ставлення до підручників.

Пам’ятайте, що за цими підручниками будуть навчатися ще не одне  покоління школярів.

Як зберегти книгу

1. Брати книжку чистими руками
  2. Зробити закладки для книг
  3. Не перегинати палітурки
  4. Не загинати кути сторінок
  5. Не розмальовувати книжки
  6. Берегти книги від води
  7. Щоб книжка довше служила, обгорни її
  8. Не читати книги під час їжі
  9. Прочитані книги своєчасно повертай до бібліотеки
  10. Якщо книга порвалась – підклей її

Батьківські збори дітей майбутніх першокласників відбудуться 15.02.2019 року о 17:00 в спортивній залі ЗОШ №31

08 січня 2019 року відбулася педрада вчителів на якій розглядалися такі питання:

1. Забезпечення мобільності вчителя і учня шляхом формування інформаційних та комунікативних компетенцій. Перегонова Г.Д. “STEAM освіта”, “Перевернуте навчання”
  2. НУШ Єльцова К.О., Крачковська Л.І.
  • Дитиноцентризм
  • Проектне навчання в НУШ

1. Корпоративна етика ЗНВР Коростій Н.В.

4. Вибір екзамену ДПА в 9 класах

9А -українська література

9Б – історія України

1. Оцінювання учнів 2 класів

• ІІ семестр 2 класи оцінювати вербально
  1. Набір учнів до 10 класу (Єрьомін В.Я., Гапонова Г.О.)

• працювати з батьками
  • оговорення нововведення по здачі ЗНО у ВНЗ І-ІІ рівнях