День вишиванки 2020

День вишиванки – традиція по-новому

     День вишиванки – юне та яскраве, як весна, народне свято, яке припало до душі українцям і сьогодні знову єднає нас, але дещо по-новому, дистанційно. Традиційно цього дня ми вдягаємо вишиванку.  У 2020 році святкуємо його 21 травня.

Найвідоміший український символ щороку набуває все більшої популярності та стає модним елементом нашого гардеробу. Розмаїття вишиванок вражає своєю красою. Які тільки шедеври не побачиш! Вишиті сорочки та сукні захоплюють багатством українських орнаментів, у яких зашифровано символічний зміст. На полотні розквітають і палаючі маки, і вишукані троянди, і блакитноокі волошки, красуються грона червоної калини та листочки барвінку. З  давніх часів вишиванку вважають оберегом і ставляться до неї з повагою.

Уже 14 років відзначаємо Всесвітній день вишиванки в третій четвер травня. Якщо зануримося в історію його виникнення, то дізнаємося про прості, але цікаві факти. Виявляється, День вишиванки придумала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Її ініціативу підтримали студенти та викладачі, одягнувши вишиванки. Дивно, але таким чином дуже давній традиційний одяг, який майже забули, раптом перетворився в сучасне модне вбрання. Так традиційна вишиванка народилась ніби вдруге, але стала ще більш вишуканою та святковою. Сьогодні вона в тренді, елементи української вишивки включають у свої колекції найвідоміші бренди.

Цікаво, чим є для наших учнів вишиванка? Про це ми дізналися, долучивши їх  до акції «Вишиванка для мене …». Ось неповний перелік відповідей: « Вишиванка – це символ любові й турботи мами, добра та краси, щирості та гордості, вірності  та  гідності, порядності та здоров’я. Вишиванка – це національний одяг, символ неповторності, Батьківщини та любові до своєї землі, історії народу, єдності та щирості, щасливої долі, символ українських традицій, благополуччя в країні та родині, оберіг нації».

А виготовлені класами колажі говорять про те, що вишиванка – це красиво, модно, патріотично та по-українському святково.

Пономаренко В.В.

Переглянути колажі можна на нашій сторінці у facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *