Бібліотекар

 Вас вітає бібліотека  Краматорської   

         загальноосвітньої школи

                 І-ІІІ ступенів №31!

Бібліотекар Трощилова Таісія Яківна

Бібліотека запрошує:

* провести вільний час за цікавою книгою;

 * безкоштовно отримати книги додому;                                                         

 * погортати сторінки новеньких книжок і журналів;

* юним ерудитам поповнити свої знання;

* розширити коло друзів бібліотеки

* здійснити казкову подорож у країну «Читалію»;

* позмагатися у відгадуванні загадок, ребусів, головоломок;

* навчитись виготовляти креативні закладинки для своїх підручників;

* зустрітися з друзями в «Клубі юних шахістів».

Графік роботи бібліотеки:

Понеділок-п ‘ятниця-з 8.00 до 16.30

Перерва на обід- з 11.00 до 11.30

Вихідні дні- субота, неділя

Електронна адреса:   troshilovataya@mail.com

Блог шкільної бібліотеки:   02195336y@gmail.


    

«Людина з хорошою книгою в руках ніколи не є самотньою» .

Ф.Петрарка

 10.11.2019р. до Всеукраїнського  місячника шкільних бібліотек     на перерві учні  5-А класу  ЗОШ№31  вийшли зі своїми книгами   на бібліотечний флешмоб

«Бібліотека- це не тільки книга – це спілкування, знання, успіх, інформація»

(ініціаторм цього заходу стала завідуюча бібліотекою Трощилова Т.Я.). Всі  учні школи    звернули увагу на  моберів з книгами, які зібрались показати як вони люблять книгу та читають її.  В загальному флешмоб, як одна з форм роботи сучасної шкільної бібліотеки оправдує себе.  Головною метою флешмобу було – залучення нових читачів та реклама бібліотеки.      Свято книги та читання у нашій бібліотеці не закінчується!

Протягом  жовтня на наших читачів чекають не менш цікаві заходи!

 

 

 

 

 

 

З метою  знайомства з поняттям добра і зла; формування духовно-моральних цінностей;  ;  формування вміння виразного читання,  розвивати творче мислення молодших школярів;  ознайомлення із творчою діяльністю В.Сухомлинського та в рамках Тижня Дороти  і Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек для учнів 4-А класу   бібліотекар ЗОШ№31 Трощилова Т.Я. та вчитель Ярош Л.І. провели голосні читання оповідань В.Сухомлинського  на тему «Твори добро».

В.О.Сухомлинському належать слова, які є провідною думкою   заходу: «Роби добро не тільки тоді, коли тебе бачать люди. Значно більше треба для того, щоб залишатись людиною тоді, коли тебе ніхто не бачить».

Діти з цікавістю слухали повчальні оповідання про неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, які пробуджують  бажання захистити слабшого, допомогти старшим.

В заключній частині заходу бібліотекар запропонувала дітям відповісти на такі запитання:

 • Яке у вас враження після прочитаного?
 • А що таке «добро»? З чим воно асоціюється?
 • Чому навчає це оповідання?
 • Чи завжди ви творите добро?

Кожна людина може бути чарівником і для цього не потрібна чарівна паличка, достатньо сказати добре слово, або зробити добре діло.

       


Рейд-перевірка підручників   в ЗОШ №31 м. Краматорська

«Підручник – твій вірний друг і порадник, бережи його!»

З метою посилення ролі книжки в навчально-виховному процесі школи, поліпшення роботи щодо збереження підручників, виховання поваги до праці людей, які створюють книгу, а також прилучення підростаючого покоління до книги як джерела знань, у школі 2-3 травня 2019 року бібліотекар Трощилова Т.Я. разом з членами активу провели рейд-перевірку стану збереження шкільних підручників.

У ході перевірки встановлено, що деякі учні 3-А, 3-Б, 6-А, 6-Б, 7-А, 8-Б та 10-го  класів  неналежно ставляться до шкільного підручника. У багатьох учнів книги без обгорток, непідклеєні, непідписані.

Але, все ж таки, більшість учнів ставляться до збереження підручників відповідально, намагаються дбайливо ними користуватися: підручники обгорнуті, є закладки. Це свідчить про гарну роботу класних керівників та активу бібліотеки. Результати рейду показали, що найкраще зберігають підручники  учні  4-А, 5-А, 7-Б класів.

В бібліотеці працює “Книжчина лікарня”,  де учні завжди можуть відремонтувати пошкоджену книгу.    Тут  є все необхідне, щоб надати книжці “першу допомогу” :  клей, ножиці, скотч, гумка і навіть обкладинка!

На підставі вищесказаного бібліотекар школи Трощилова Т.Я. рекомендує:

 • класним керівникам і класоводам систематично проводити роботу з учнями та їх батьками, у яких підручники мають неналежний вигляд, та провести необхідну роботу з ремонту підручників;
 • усім учителям-предметникам провести бесіди з учнями про бережливе ставлення до шкільних підручників. 

Результати перевірки підручників буде   розміщено на стенді «Живи, книго!».

Дякуємо всім, хто вміє берегти найцінніше!

Єдині вимоги до учнів щодо збереження підручників

1.     ПРИ ОДЕРЖАННІ ПІДРУЧНИКІВ ПРОДИВИСЬ ЇХ. ПРИ ВИЯВЛЕННІ ПОШКОДЖЕНЬ ПОВІДОМ БІБЛІОТЕКАРЯ.
2. ВСІ ОДЕРЖАНІ ПІДРУЧНИКИ СЛІД УТРИ­МУВАТИ В ОХАЙНОМУ ВИГЛЯДІ.
3. ОБГОРНИ ПІДРУЧНИКИ.
4. НЕ ЗАГИНАЙ АРКУШІ, КОРИСТУЙСЯ ЗАКЛАДКОЮ.
5. НЕ СЛІД КЛАСТИ В КНИГУ РІЗНІ ПРЕДМЕТИ.
6. ПЕРШ НІЖ УЗЯТИ ДО РУК ПІДРУЧНИК, ВИ­МИЙ РУКИ. ПІДГОТУВАВШИ УРОК, ПОСТАВ КНИ­ГУ НА ПОЛИЦЮ АБО ПОКЛАДИ У ПОРТФЕЛЬ.
7. НА СТОРІНКАХ ПІДРУЧНИКІВ РОБИТИ ПОМІТКИ РУЧКОЮ АБО ОЛІВЦЕМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
8. БЕРЕЖИ ПІДРУЧНИК ВІД СОНЦЯ І ВОЛОГИ.
9. ПОВОДЬСЯ З ПІДРУЧНИКОМ ТАК, ЩОБ НЕ БУ­ЛО СОРОМНО ПЕРЕДАТИ ЙОГО ТВОЇМ МОЛОДШИМ ТОВАРИШАМ.
10. ЯКЩО ТИ ЗІПСУВАВ ЧИ ЗАГУБИВ ПІДРУЧНИК, ПОВЕРНИ ДО БІБЛІОТЕКИ АНАЛОГІЧНИЙ

 

                     

 

 

 

   

Всеукраїнський тиждень дитячого читання -2019

 в ЗОШ№31

«Тиждень книжки!» — зазвучало

Серед школи, як сигнал.

За годину школа стала

Як  один читальний зал!

           Всеукраїнський тиждень дитячого читання  –  це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів.

           Тиждень зустрічі з Книгою, розвиток читацької культури залишається доброю традицією, справжнім святом книги та читання. Це чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки як скарбниці знань.

             Мета   Тижня дитячого читання -2019, який організувала та провела бібліотекар ЗОШ№31 м. Краматорська Трощилова Т.Я. – надання можливості справжнім книголюбам проявити себе під час проведення різноманітних заходів, залучити нових читачів і прихильників до бібліотеки,
формування у дітей необхідності у читанні книги, розвиток стійкої читацької культури.

Перший день  (25 березня)-було оголошено днем відкритих дверей, який пройшов під гаслом «Завітай у світ книжковий, дивовижний і казковий». Було організовано презентацію книжкової виставки «І книги теж справляють іменини». (Фото 1)

Другий  день  був днем літературних  перегонів «Із якої казки»   для  учнів 3-х класів, де діти дружніми командами залюбки занурилися в казково – книжкову країну, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питаннячка, розширили  свій світогляд, отримали  частинку любові  і тепла.(Фото-2,3,4)

Доречним цього тижня був конкурс на кращий дитячий малюнок на тему: «Мій улюблений літературний герой» для читачів 1-7 класів. Важко було визначити переможців серед великого числа учасників, адже стало зрозумілим, що наші читачі не тільки люблять читати, а й можуть чудово передати прочитане на малюнку.

Родзинкою Тижня став креативний виховний захід – бібліошопінг «Ці книги треба прочитати» для учнів 5-6 класів. Бібліошопінг –  форма масового заходу, в ході якого один учасник заходу пропонує іншому учаснику «придбати» книгу  з фонду бібліотеки прорекламувавши її.

У ролі рекламних агентів виступили учні:

-Векліч Н. -5-А кл. (М.та Т. Прохаськи «Куди зникло море»)

-Яшкова О. -5-А кл.(Л.Воронина «Таємне товариство боягузів»)

-Безверхий О.-6-А кл.(Л.Лагин «Старик Хоттабыч»)

-Погудіна І. -6-Б кл.

Рекламні агенти рекламували своїм  товаришам книги сучасних дитячих авторів.  Рекламні агенти різними способами намагалися залучити дітей до «Книжкової крамниці»: демонстрували театралізовані мініатюри,  розповідали цікаві епізоди з улюблених книг, читали вірші. Дуже цікавою була реклама книги в Погудіної Ілони. ЇЇ було признано найкращим рекламним агентом. (Фото -5, 6,7)  

Вже не перший рік шкільна  бібліотека  в межах Тижня дитячого читання проводить  благодійну   акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ ».

Діти  приносять до бібліотеки чимало цікавої, потрібної літератури.    Особливо цього разу хочеться відмітити учнів 2-А класу (кл. керівник Назарько В.А.), які дуже активно долучилися до акції  та учня 7-А класу –Клименко Д., який подарував 15 екземплярів цікавої дитячої літератури. (Фото-8)

            В День закриття   Всеукраїнського тижня дитячого читання   для учнів ГПД (1-2 класів) було проведено театралізовані голосні читання «Читаю другу». Учні 5-А класу читали казку «Лисичка сестричка та сірий вовк».

Таке читання вголос виявилось веселим, цікавим, пізнавальним, адже читання вголос прививає любов до краси художнього слова, дає можливість посміятись разом з героями, навчитись не губитись в різних життєвих ситуаціях.

Прочитавши казку, діти разом з бібліотекарем жваво її обговорювали, розповідали, що їм сподобалось, а що ні. Кожна дитина мала змогу поділитися особистими враженнями від прочитаного.(Фото-9)

Цей тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!

        Бібліотечний урок для учнів 3-х класів.

     

 

        Бібліотечні уроки – основний вид діяльності шкільного бібліотекаря з формування інформаційної культури особистості учня, підготовки дитини до продуктивної самостійної роботи з джерелами інформації.

Основна мета бібліотечних уроків – дати учням знання, уміння і навички інформаційного самозабезпечення їх навчальної діяльності.

Під час бібліотечного уроку бібліотекар ЗОШ №31 Трощилова Таісія Яківна  використовує  різні методичні прийоми: огляди, практичні заняття, екскурсії, ігри, самостійні роботи.

З метою поширення знання про структуру книги, елементи, із яких вона складається; розвиток вмінь і навичок роботи з книжкою; виховання у дітей любові, бережливого ставлення до книги, 25 січня 2019 року згідно плану бібліотекар Таісія Яківна провела для учнів 3-х класів бібліотечний урок «Структура книги». На уроці діти дізналися багато цікавого про книгу, зокрема:  

 1. Для чого потрібна обкладинка?
  Про що розповідає титульна сторінка?
  3.Яку роль відіграють ілюстрації в книзі?
  4.Про що можна дізнатися з передмови або післямови?
  5.Що таке анотація?
  6.Як називається подвійний аркуш який скріплює обкладинку з блоком книги?

Ну, а на закінчення заходу дітей чекала бліц-вікторина, яка допомогла учням актуалізувати отриману на бібліотечному уроці інформацію.


Ми усі по характеру різні,

І смаки не однакові в нас,

Та одна нас ростила Вітчизна

У великий розбурханий час…

В. Симоненко

 

22 січня наша держава святкує День Соборності України. Адже саме у цей день в 1919 році відбувся  Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в ЗОШ№31 м.Краматорська  було організовано та проведено ряд заходів. Зокрема для учнів початкової ланки було організовано пізнавальну

ігру-квест.

Шкільний бібліотекар Трощилова Т.Я.  активно долучилася до участі у квесті та підготувала цікаву та пізнавальну історико-літературну  вікторину «Соборність України: від ідеї до сьогодення». Виховання патріотизму в читачів – одне  з пріоритетних завдань шкільної бібліотеки , бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі. Всім  учасникам  було цікаво та корисно послухати про історичне минуле та сьогодення українського народу. Учні 1-4 класів уважно слухали запитання та приймали активну участь у дискусії. Діти наввипередки відповідали на запитання літературно-історичної вікторини продемонструвавши свої не аби які знання з історії рідної держави.   Учні ще раз переконались, що треба знати й цінувати історію своєї країни, щоб будувати краще майбутнє.

Завершився захід оглядом книжкової виставки  «День Соборності України» який провела  бібліотекар Таісія Яківна.

За допомогою літератури, яка представлена на виставці, бібліотекар хотіла  поглибити знання  дітей про історію виникнення свята Соборності України, виховати патріотичні почуття, викликати інтерес до вивчення історії України.

Україна… Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

      


   

Традиційно, цикл Різдвяно-​Новорічних свят розпочинає День Святого Миколая. Напередодні великого свята Миколая Чудотворця, якого чекають усі дітлахи, бібліотекар   ЗОШ№31  Трощилова Таісія Яківна  організувала  Майстерню Святого Миколая. Мета даного заходу – залучити учнів   до народних українських традицій,  які   виховують  справжніх патріотів нашої країни, розвивають творчі здібності учнів та формують почуття прекрасного.

Учасниками майстер-​класу були учні початкових класів. Малята дізналися багато цікавого про те, хто ж такий Святий Миколай, про історію виникнення цього свята.

У майстерні панувала творча атмосфера, присутні крок за кроком творили чудеса. Кожній дитині відкрився світ любові, добра, велика мрія та сподівання дива. Учні виготовляли  книжкові закладки свинки, бо це  символ   Нового 2019 року,    креативні новорічні витинанки,    майстрували ялиночки.      Cтворити чарівну красу власноруч – це справжнє задоволення!


Гра-вікторина «Зелений! Жовтий! Червоний!».

15 листопада 2018 року у межах Тижня «Правила дорожнього руху» бібліотекар ЗОШ№31 Трощилова Т.Я. та вихователь ГПД Глазунова В.В. провели для дітей

гру-вікторину «Зелений! Жовтий! Червоний!».

Учні з захопленням приймали участь у виховному заході, відгадували загадки, ділилися своїм досвідом поводження на вулиці.

Сподіваємося, що завдяки дотепним віршикам та захоплюючим історіям про правила поведінки пішоходів та водіїв діти будуть краще орієнтуватись у різноманітних ситуаціях, які трапляються на дорозі/

 

З метою популяризації книжки, зокрема актуалізувати  і розширити

знання учнів про творчість видатного українського педагога і письменника

В.О. Сухомлинського, рамках Всеукраїнського місячника

шкільних бібліотек , який проходить під гаслом «Шкільна бібліотека  –

центр творчого розвитку дитини», 17 жовтня бібліотекар  ЗОШ№31

Трощилова Т.Я.  провела бібліотечний флешмоб

з учнями 3-А класу  (класовод Ярош Л.І.) та учнями 3-Б класу

(класовод Кривошеєва В.В.)

Дуже важливо з раннього дитинства прищеплювати  любов дітям до

світу прекрасного через книгу, яка розвиває естетичний смак, образну

уяву, творчі здібності, спонукає учнів до навчання, тренує їх пам’ять,

заохочує  до самовдосконалення та майбутнього успіху. Тож, мандруючи

разом з дітьми сторінками книжок  пробуджується бажання  пізнати світ,

саме книжка плекає любов в учнів до рідної України, повагу до інших

народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек -2018

З метою популяризації дитячого читання і залучення до бібіліотеки нових читачів та у межах  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек -2018, який проходить  під гаслом   «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського) 8 жовтня у бібліотеці ЗОШ №31 м.Краматорська  пройшли голосні читання творів видатного педагога і дитячого письменника В. Сухомлинського. 2018 рік – ювілейний для видатного педагога ХХ століття, адже 28 вересня виповнилося  100 років від дня його народження.

У читанні творів взяли участь учениці 8-А класу під керівництвом завідуючої бібліотекою Трощилової Т.Я. Слухачами були учні початкових класів, які з захопленням продивились інсценування оповідання «Бабусин борщ» та прослухали  твори: «У кого радість, а в кого горе», «Скажи людині: «Доброго дня!»»

Діти були в захваті від творів В. Сухомлинського. Вони повірили в чудодійну силу, якою Василь Олександрович заряджав юні дитячі душі, живив корінчики чутливої особистості. Його твори  вчать дітей дружити, любити оточуючий світ, поважати  старших, наповнені добром, щирістю, мудрістю, патріотизмом.

                                                         


                                                                Майстер-клас «Закладка в книжку»,

                                                                            який відбувся 11.10.2018 р.

Закладка – хоч і маленька, але дуже корисна річ. За її допомогою зручніше читати книжки і швидко знаходити в них потрібну сторінку.

11 жовтня у рамках  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек -2018 відбувся майстер-клас для учнів 2-х класів ЗОШ №31 м.Краматорська  «Закладка в книжку», який провела бібліотекар Трощилова Таісія Яківна.  Діти дізналися про історію виникнення та еволюцію книжкових закладок, про різні види закладок для книг. Вони можуть вкладатися в книгу або кріпитися на сторінці.  Є кутові закладки та багато інших. Найпростіший варіант закладок – виготовлені з паперу. Це і просто, і практично, і абсолютно безпечно для книг. Форма закладок – це політ фантазії: від веселих чоловічків до звірів, квіточок, сердечок тощо.

Учні навчилися створювати практичні закладки з кольорового паперу у техніці «орігамі» та за допомогою аплікації.  Незвичайними вийшли трикутні закладки, що їх можна надіти на куточок певної сторінки.

Діти з задоволенням виготовляли  закладки для своїх книжок, адже  найкраща та закладка , яка виготовлена своїми руками.