Бібліотекар

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2020

Міжнародний день чистих берегів.

19 вересня по всьому світу проходила екологічна акція в рамках Міжнародного дня чистих берегів.   Долучилися до цієї акції і учні   8-Б класу  ЗОШ№31 м. Краматорська разом з учителем географії Єфановою Н.А., класним керівником Перегоновою Г.Д.  та бібліотекарем Трощиловою Т.Я., які прибирали від сміття берег річки Бичок, що впадає в річку Казенний Торець.

Приєднатися до числа екологічно свідомих людей може кожний – головне бажання. Прибираючи сміття ми прокладаємо дорогу більш чистому майбутньому для нас самих же та наших нащадків!

 

 

 

 

 

Благодійна акція

«Подаруй бібліотеці книгу»

 Вже не перший рік  бібліотека ЗОШ№31  м.Краматорська проводить акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ». В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням. Здавалось би важко в наш час достукатись до людських сердець, та дуже приємно, що у нас в селищі так багато небайдужих людей, які знаходять можливість відгукнутись на заклик про допомогу.

Традиційно в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2020  було організовано благодійну акцію. До цієї корисної справи долучилися 24 учні та 4 вчителя, які подарували 30 книг.

Щиро дякую всім учням, їх батькам, класним керівникам, які не залишилися байдужими і стали активними учасниками благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу».

Робимо добро — і на душі стає тепло і приємно. Дістаємо задоволення і від подяки людей.


Майстер-клас

Виготовлення закладки--оріґамі «Веселі звірятка»

Оріґамі – окремий вид мистецтва, що має сотні тисяч прихильників по всьому світу. Для створення закладки такого типу, окрім аркуша однотонного паперу, знадобляться час, сконцентрованість та неабияка наполегливість. Однак результат того вартий! Адже такий витвір мистецтва може створити далеко не кожен!

Читаючи книгу, ми звикли закладати сторінки, аби продовжити читання. То ж закладка повинна бути у кожного читача. До того ж, закладка допоможе не тільки не забути, на якій сторінці закінчилася захоплива розповідь, але й стане прикрасою улюбленої книги.  А найкраща з закладок та, яка виготовлена своїми руками. 

З метою ознайомлення учнів 2-х класів з технікою оріґамі,  вчити дітей виготовляти закладки до книжки, створювати за власним задумом композиції для їх оздоблення бібліотекар  Трощилова Т.Я. провела майстер-клас «Виготовлення закладки «Веселі звірятка».

 Бібліотекар також  нагадала дітям правила бережливого ставлення до книги.  

Діти з захопленням виготовляли закладки  для своїх підручників, улюблених книжок. Цікавим та корисним був цей урок!

 

 

 

 

 

 


Книжкові виставки

Серед різноманітних форм роботи шкільної бібліотеки з формування екологічної культури дітей та учнівської молоді важливе місце займають   книжкові виставки, що дає можливість учням ознайомитись з літературою на дану тему. В рамках Місячника бібліотекар Трощилова Т.Я. презентувала дітям виставку «Таємниці живої природи», присвячену Всесвітньому дню захисту тварин та екологічний куток. В оформленні куточка брали участь  учні 7-х класів. Прикрашає екологічний куточок книжкова виставка-подорож  «Лісовими стежками».

Ліс – це диво, ліс – це казка.
То ж ходімо в ліс, будь ласка.
В лісі є кущі і квіти,
В нім сплели дерева віти.
Трави, ягоди й грибочки,
В нім чарівні є куточки.
Н. Красоткіна

  Тут є мудра Сова та Лісовик, які  підкажуть,  як поводитися в лісі.  Книги з цієї виставки допоможуть дітям побачити і зрозуміти цей прекрасний світ, визначити свою позицію у взаємовідносинах з природою, учні дізнаються,  що на лугу росте не просто трава, а лікарські рослини; що спів солов’я відрізняється від співу зяблика або великої синиці – бо книга Природи відкрита для всіх, по справжньому доступна лише тим, хто здібний зрозуміти її мову.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Еко-гра «Природа –наш дім, бережімо його!»

 

 

 

 

 

 

 

Природа нам – як рідний дім

Вона усім, як мати,

Щоб лад завжди був в домі тім,

Про це нам треба дбати.

Просто любити природу і милуватися її красою – мало. Треба бути для неї другом і добрим господарем. Для розширення знань дітей про природу, виховання розумного, бережливого та дбайливого ставлення до братів наших менших, бібліотекар ЗОШ№31 Трощилова Т.Я.  провела для  учнів 4-А класу пізнавальну еко-гру «Природа –наш дім, бережімо його!», де кожен зміг зануритися  у  захоплюючий, дивовижний  та  загадковий  світ  природи.

Захід допоміг дітям дізнатися щось нове та цікаве. Вони з захопленням розповідали про своїх домашніх улюбленців, відповідали на запитання вікторини юних знавців природи  та виконували різноманітні цікаві завдання. Еко – гра промайнула у позитивному настрої. Учасники азартно та весело провели час.

 

Віртуальна книжкова виставка

https://docs.google.com/presentation/d/1Kco0MOJRkRDAHqerpC5Knp_H8xiqIp-9/edit#slide=id.p1

       Голосні екологічні читання «Читаю другу»

У   рамках Місячника шкільних бібліотек -2020  для учнів 3-А класу бібліотекар ЗОШ№31Трощилова Т.Я. разом з кл. керівником Єльцовою К.О. провели голосні читання екологічної казки  сучасної української письменниці Лариси Ніцой «Страшне страховисько».

Мета голосних читань: розвивати читацькі інтереси; сприяти тому, щоб книжка стала добрим другом, щоб діти прагнули до спілкування з нею; прищеплювати любов до книги, навчати думати; виховувати потребу в читанні;  прорекламувати важливу   роль книжки та  бібліотеки в житті людини.

Казка Лариси Ніцой  – це історія зі Страшним страховиськом, що живе в лісі, де його буквально засипають сміттям. Зрештою, страховисько виявиться симпатичним ведмежам, і цій чарівній метаморфозі посприяють діти, герої казки. У них спрацьовує те, що можна було б назвати інстинктом милосердя. А вже завдяки йому пробуджується й турбота про чистоту лісу.  

Голосні читання «Читаю другу» – це коли діти читають по черзі, кожен з читачів старався прочитати краще за свого товариша , тому що хто більше читає  у того техніка читання краща ніж  у тих, хто не любить читати. Це  для них як заохочення частіше відвідувати бібліотеку і брати книги для читання. Також бібліотекар підготувала книжкову виставку «Казковий світ Лариси Ніцой»

І ось казка прочитана. Всі присутні жваво її обговорювали, розповідали, що їм сподобалось, а що ні. Кожна дитина мала змогу поділитися особистими враженнями від прочитаного та відповісти на запитання бібліотекаря:

БЕСІДА ЗА ЗМІСТОМ ТЕКСТУ

 1 .Яка чутка поширилася селами та містечками?

2.Який вихід придумали діти, щоб страховисько стало гарним і припи­нило плакати?

3.До кого діти звернулися за допомогою?

4.Як люди вирішили боротися зі страховиськом?

5.Хто зупинив людей зі зброєю?

6.Хто пішов разом із друзями до лісу збирати сміття?

 7.Що сталося, коли ліс став чистим

 1. Який указ видав президент? Прочитайте.

 9.Чого навчає нас казка Лариси Ніцой? До чого закликає?

Це була дуже повчальна історія! Час збіг непомітно. Домашнім завданням для дітей стало намалювати Лісовуню.

 

Віртуальна подорож в “Країну Колосків”

https://docs.google.com/presentation/d/1bsH1cDjvqYqiLDD5pI90ULWoQSTbBMJE/edit?dls=true

Екологічний паркан

Протягом жовтня в бібліотеці на імпровізованому Екологічному паркані учні і вчителі розміщували короткі інформаційні повідомлення, вислови, малюнки, фотографії, які відповідають тематиці Всеукраїнського місячника. Основна мета  організації «паркану» –   інформування учнів  про екологічні кризові явища у світі, в Україні, в регіоні,  в місті; виховання мотивів та звичок екологічної поведінки та дій щодо ставлення до природи.

Мальовничий паркан «Осінні барви»

Ось і прийшла до нас барвиста осінь, все кругом вбралося в багряний одяг.  Напевне, кожен з нас полюбляє цю чудову пору року. Саме любов до чудової пори року-красуні осені привела читачів нашої бібліотеки  на конкурс малюнків та аплікацій     « Осінні барви». Юні художники малювали чудові пейзажі природи, тварин, усю красу цієї пори. У конкурсі  малюнків прийняли участь учні  1-6 класів.

 

 

Екологічний флешмоб

       

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» в Україні з 01 по 31 жовтня 2020 року  проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом

 «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Екологічна освіта і виховання дітей та учнівської молоді є одним із найважливіших завдань шкільної бібліотеки. Формування в учнів глибоких переконань у необхідності природоохоронної діяльності зумовлено нагальною потребою української держави в екологічно грамотних громадянах із високим рівнем екологічної культури.  

Цьогорічний Місячник в бібліотеці ЗОШ№31 м. Краматорська розпочався  еко-флешмобом «Бібліотека – за чисті землю, повітря і воду, за чисту душу і розум народу», в якому прийняли участь учні 5-А класу (кл. керівник Щербань С.О.).

Мета заходу- привернути увагу учнів школи до питань охорони навколишнього середовища, екологічних проблем та акцентувати увагу на необхідності дбайливого ставлення до природи.

 


     Бібліотечний  урок «Подорож до Читай-Міста»   для учнів 1 класу

Книга приходить до кожного з нас у дитинстві. І тому дуже важлива перша зустріч дитини з книгою, з бібліотекою. Сьогодні на зустріч з книгою та бібліотекою  ЗОШ№31  завітали учні 1-А (кл. керівник Ярош Л.І.) та учні 1-Б класу (кл. керівник Ломейко О.І.).

Бібліотекар Трощилова Т.Я. провела для дітей бібліотечний урок «Подорож до Читай-Міста»  

Мета уроку: дати учням поняття: бібліотекар, читач; познайомити з правилами користування бібліотекою, різноманітністю книг у бібліотеці; залучити учнів до читання книг; виховувати любов до книги і бережливого ставлення до неї.


Всесвітній день дарування книг минув, але бібліотека завжди чекає нові книги: приходьте, даруйте!

Не викинь книгу на смітник!
Її віддай в бібліотеку,
Бо книга – скарб, у ній для тебе
Думок і висловів квітник.
Кохання, радість, смуток, біль.
А ще невидані простори
Письменник відкриває в ній.
Тож, дурно книгу не змарнуй,
В бібліотеку подаруй!

Приємно, що завдяки небайдужим користувачам до фонду книгозбірні ЗОШ№31 м. Краматорська  кожного року потрапляє близько 25-35  нових дитячих  книжок.

Школярі приносять в дарунок  шкільній бібліотеці свої улюблені книжки, щоб і інші дітлахи могли їх прочитати.

Бібліотекар дуже  вдячна учениці 2-А класу Стефанії Антиповій та її батькам за  щедрий подарунок і відзначила, що книги якісні, сучасні і будуть корисними для юних читачів.

 

   

 

 

 Поетеса з Краматорська Галина Онацька
Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство. Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотеки ЗОШ№31 м. Краматорська (завідуюча бібліотекою Трощилова Т.Я.).
Наше місто подарувало світові багато видатних людей. З Краматорськом пов’язані імена кіноактора та режисера Леоніда Бикова, актриси Майї Булгакової, чемпіона світу з шахів Руслана Пономарьова, поета Миколи Рибалка… Але цими іменами перелік талановитих людей міста, звичайно ж, не обмежується. З часом з’являються нові таланти, які хочуть поділитися з нами своїм словом та духовним світом. Серед нових імен Краматорська – поетеса Галина Онацька, про яку дуже гарно сказав кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і практики початкової освіти Донбаського державного педагогічного університету Сиротенко В. :
«…можемо стверджувати, що сучасна українська література збагатилася ще одним ім’ям, і хай воно ще недостатньо відоме широкому українському загалові, воно, ми впевнені, не загубиться, бо за ним стоїть Людина з палким серцем і власним художнім баченням світу.»
Тож , для ознайомлення з творчістю Галини Онацької бібліотекар ЗОШ№31 запрошує переглянути віртуальну книжкову виставку «Попереду – життя”

Книги – це друзі, безпристрасні, але вірні.

В.Гюго

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.   У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам.

Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

     Тож бібліотека ЗОШ№31 м. Краматорська звертається до Вас з проханням, якщо маєте вдома книги, які вже прочитали і не користуєтесь ними – подаруйте їх нашій бібліотеці! Фотознімки подарованих книг будуть виставлені на сайті ЗОШ№31, ВЕБ-сторінка «Бібліотека» у рубриці «Дарунки вдячних читачів».

 

Приєднуйтесь до акції!

Не залишайтесь байдужими!

Добрі справи робити приємно!

Щиро вдячні за подарунки!

                      

 


 

 Вас вітає бібліотека  Краматорської   

         загальноосвітньої школи

                 І-ІІІ ступенів №31!

Бібліотекар Трощилова Таісія Яківна

Бібліотека запрошує:

* провести вільний час за цікавою книгою;

 * безкоштовно отримати книги додому;                                                         

 * погортати сторінки новеньких книжок і журналів;

* юним ерудитам поповнити свої знання;

* розширити коло друзів бібліотеки

* здійснити казкову подорож у країну «Читалію»;

* позмагатися у відгадуванні загадок, ребусів, головоломок;

* навчитись виготовляти креативні закладинки для своїх підручників;

* зустрітися з друзями в «Клубі юних шахістів».

Графік роботи бібліотеки:

Понеділок-п ‘ятниця-з 8.00 до 16.30

Перерва на обід- з 11.00 до 11.30

Вихідні дні- субота, неділя

Електронна адреса:   troshilovataya@mail.com

Блог шкільної бібліотеки:   02195336y@gmail.


 

ІІ засідання Лекторію для молодих бібліотекарів

“Бібліотекар-розпорядник долі книг. Бібліотекар- перший стимулятор читацького інтересу. Бібліотекар-провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до серця читача.”

Ю.Яковлєв

11 грудня 2019 року на базі бібліотеки  ЗОШ№9 м. Краматорська  відбулося ІІ засідання Лекторію для  молодих  бібліотекарів на тему:

 «Облік документів, що знаходяться в бібліотечних фондах». (Керівник  бібліотекар ЗОШ№31 Трощилова Т.Я.).  

Основна  мета цього заняття вироблення практичних навичок на основі теоретичного підґрунтя, адже досвід підказує, що справжній професіонал виховується у колективі, де працюють досвідчені фахівці, готові ділитись своїм вмінням з іншими.

В цьому навчальному році слухачами Лекторію стали 7 бібліотекарів-початківців шкіл м. Краматорська зі стажем роботи до 3-х років та без фахової освіти. Поєднання консультаційних, презентаційних та практичних занять  дозволить їм не тільки засвоїти широкий пласт теоретичних знань, але й оволодіти практичними навичками роботи, ознайомитися з їх застосуванням у роботі конкретних бібліотек.

Перша частина  заняття пройшла у формі бесіди-консультації. Бібліотекарі-початківці активно обговорювали питання стосовно  обліку документів, що надійшли до бібліотеки, опрацювання документів та їх зберігання. Друга частина – практична робота «Нові надходження літератури. Розташування у фонді за таблицями УДК».  Від Трощилової Т.Я. колеги дізнались про всі ньюанси розташування нових надходжень та технічної обробки документів,  а від Вєтрової В.Ю., бібліотекаря ЗОШ№9 – про організацію ДБА та складання бібліографічного опису документу.

По закінченню  практичної роботи   учасникам вручили  «Пам’ятки» по темі Лекторію для подальшого застосування.

Сподіваємось, що такі заняття,   стануть корисним досвідом для молодих фахівців бібліотечної справи, допоможуть розкрити прихований потенціал, надихнуть до нових звершень в улюбленій професії.

 


    Інтелектуально-пізнавальна  гра для учнів 4-х класів «Казковими стежками»

              Цікавий, чарівний світ казки. Казка захоплює і веде у незвичайний і дивовижний світ.  Вона веде у далекі і дуже цікаві світи, де завжди перемагає добро, а зло зникає. Не одне покоління дітей охоче лине в оповитий чарами світ казки, де на них чекають улюблені герої та цікаві й повчальні пригоди.

Відправились в казкову подорож і учні 4-х класів ЗОШ№31 м.Краматорська, а допомогли їм в цьому бібліотекар Трощилова Т.Я. та вчителі – Ярош Л.І.,Кривошеєва В.В..  Мета цього заходу – узагальнити знання про казки, розвинути вміння впізнавати казки та їх героїв, розвивати творчу уяву, асоціативну пам’ять, виховувати потребу в читанні книг,  любов до усної народної творчості.
Діти з захопленням подорожували по сторінках улюблених книг, приймали участь в  конкурсах, складали пазли, впізнавали казкових героїв, відгадували, чиї загублені речі знаходяться в чарівному кошику.  Учні цікаво і змістовно провели час.

 


Презентація книги «Потойбіус» Кирила Курочки.

5 листопада у Дитячій центральній бібліотеці ім.О.Пушкіна у рамках IV літературно-мистецького фестивалю «Кальміюс» пройшла презентація книги «Потойбіус» юного письменника – нашого земляка-краматорця Кирила Курочки.
Гостями презентації були  учні місцевих шкіл, серед  яких і учні 8-А класу ЗОШ№31 під керівництвом класного керівника Рєзнік Л.А. та бібліотекаря школи Трощилової Т.Я.

Кирило Курочка, учень 9-го класу ЗОШ№9 м. Краматорська розповів всім присутнім про історію створення своєї книги, про свою мрію написати книжку та про «чарівників», завдяки яким мрія здійснилася. А допомогла йому в цьому команда проекту «Здійсни мрію», канал «ПЛЮСПЛЮС» та письменниця Мія Марченко, яка виступила ментором і співавтором його твору. Видавництво «Книголав» взялося за видання книги юного письменника, а Львівський форум видавців став літературним дебютом для Кирила.

У дітей було багато  питань до Кирила, на які він з радістю давав відповіді.  Найактивнішим із присутніх був наш учень – Паращенко Данило, саме його запитання були важливими та проблемними у спілкуванні з юним письменником.

Зустріч з Кирилом Курочкою  пройшла в невимушеній та комфортній атмосфері, а всі присутні зрозуміли – треба мріяти і мрії збудуться!


Дублер-шоу «Бібліотекар на годину» в ЗОШ№31 м.Краматорськ

В рамках Всеукраїнського  місячника шкільних бібліотек-2019 «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» 29 жовтня в  бібліотеці ЗОШ№31 відбулось цікаве та пізнавальне дублер-шоу «Бібліотекар на годину».  Дублери бібліотекаря   обслуговували  читачів,   радили, що прочитати, розставляли книжки на полицях,  та проводили бесіди біля книжкових поличок.

У заході взяли участь 5 читачів. Вони мали можливість спробувати себе в ролі бібліотекаря, дізнатися про деякі секрети професії,  познайомитись з фондом абонемента.  Всі успішно впорались з цією роллю, віднеслись до бібліотечної роботи з відповідальністю та натхненням.     Юні «бібліотекарі» зрозуміли, що ця професія поєднує  в собі багато інших та вимагає неабияких навичок акторської майстерності, комп’ютерної грамотності,  умінь сценариста, вчителя, психолога, вихователя, художника-дизайнера тощо.
Сподіваємось, що і в майбутньому знайдуться бажаючі відчути себе в ролі бібліотекаря.

Дублер-шоу «Бібліотекар на годину»   сподобалось не тільки дублерам, але й читачам: було круто, коли тебе  обслуговують твої  однолітки!

Бібліотекар Трощилова Т.Я. бажає всім шанувальникам книги нових відкриттів в інтелектуальному просторі, реалізації творчих задумів та натхнення!

 

 ДУБЛЕ́Р – той, хто паралельно з ким-небудь виконує подібну або однакову роботу. (Академічний тлумачний словник)

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

«Людина з хорошою книгою в руках ніколи не є самотньою» .

Ф.Петрарка

 10.11.2019р. до Всеукраїнського  місячника шкільних бібліотек     на перерві учні  5-А класу  ЗОШ№31  вийшли зі своїми книгами   на бібліотечний флешмоб

«Бібліотека- це не тільки книга – це спілкування, знання, успіх, інформація»

(ініціаторм цього заходу стала завідуюча бібліотекою Трощилова Т.Я.). Всі  учні школи    звернули увагу на  моберів з книгами, які зібрались показати як вони люблять книгу та читають її.  В загальному флешмоб, як одна з форм роботи сучасної шкільної бібліотеки оправдує себе.  Головною метою флешмобу було – залучення нових читачів та реклама бібліотеки.      Свято книги та читання у нашій бібліотеці не закінчується!

Протягом  жовтня на наших читачів чекають не менш цікаві заходи!

 

 

 

 

 

 

З метою  знайомства з поняттям добра і зла; формування духовно-моральних цінностей;  ;  формування вміння виразного читання,  розвивати творче мислення молодших школярів;  ознайомлення із творчою діяльністю В.Сухомлинського та в рамках Тижня Дороти  і Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек для учнів 4-А класу   бібліотекар ЗОШ№31 Трощилова Т.Я. та вчитель Ярош Л.І. провели голосні читання оповідань В.Сухомлинського  на тему «Твори добро».

В.О.Сухомлинському належать слова, які є провідною думкою   заходу: «Роби добро не тільки тоді, коли тебе бачать люди. Значно більше треба для того, щоб залишатись людиною тоді, коли тебе ніхто не бачить».

Діти з цікавістю слухали повчальні оповідання про неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, які пробуджують  бажання захистити слабшого, допомогти старшим.

В заключній частині заходу бібліотекар запропонувала дітям відповісти на такі запитання:

 • Яке у вас враження після прочитаного?
 • А що таке «добро»? З чим воно асоціюється?
 • Чому навчає це оповідання?
 • Чи завжди ви творите добро?

Кожна людина може бути чарівником і для цього не потрібна чарівна паличка, достатньо сказати добре слово, або зробити добре діло.

       


Рейд-перевірка підручників   в ЗОШ №31 м. Краматорська

«Підручник – твій вірний друг і порадник, бережи його!»

З метою посилення ролі книжки в навчально-виховному процесі школи, поліпшення роботи щодо збереження підручників, виховання поваги до праці людей, які створюють книгу, а також прилучення підростаючого покоління до книги як джерела знань, у школі 2-3 травня 2019 року бібліотекар Трощилова Т.Я. разом з членами активу провели рейд-перевірку стану збереження шкільних підручників.

У ході перевірки встановлено, що деякі учні 3-А, 3-Б, 6-А, 6-Б, 7-А, 8-Б та 10-го  класів  неналежно ставляться до шкільного підручника. У багатьох учнів книги без обгорток, непідклеєні, непідписані.

Але, все ж таки, більшість учнів ставляться до збереження підручників відповідально, намагаються дбайливо ними користуватися: підручники обгорнуті, є закладки. Це свідчить про гарну роботу класних керівників та активу бібліотеки. Результати рейду показали, що найкраще зберігають підручники  учні  4-А, 5-А, 7-Б класів.

В бібліотеці працює “Книжчина лікарня”,  де учні завжди можуть відремонтувати пошкоджену книгу.    Тут  є все необхідне, щоб надати книжці “першу допомогу” :  клей, ножиці, скотч, гумка і навіть обкладинка!

На підставі вищесказаного бібліотекар школи Трощилова Т.Я. рекомендує:

 • класним керівникам і класоводам систематично проводити роботу з учнями та їх батьками, у яких підручники мають неналежний вигляд, та провести необхідну роботу з ремонту підручників;
 • усім учителям-предметникам провести бесіди з учнями про бережливе ставлення до шкільних підручників. 

Результати перевірки підручників буде   розміщено на стенді «Живи, книго!».

Дякуємо всім, хто вміє берегти найцінніше!

Єдині вимоги до учнів щодо збереження підручників

1.     ПРИ ОДЕРЖАННІ ПІДРУЧНИКІВ ПРОДИВИСЬ ЇХ. ПРИ ВИЯВЛЕННІ ПОШКОДЖЕНЬ ПОВІДОМ БІБЛІОТЕКАРЯ.
2. ВСІ ОДЕРЖАНІ ПІДРУЧНИКИ СЛІД УТРИ­МУВАТИ В ОХАЙНОМУ ВИГЛЯДІ.
3. ОБГОРНИ ПІДРУЧНИКИ.
4. НЕ ЗАГИНАЙ АРКУШІ, КОРИСТУЙСЯ ЗАКЛАДКОЮ.
5. НЕ СЛІД КЛАСТИ В КНИГУ РІЗНІ ПРЕДМЕТИ.
6. ПЕРШ НІЖ УЗЯТИ ДО РУК ПІДРУЧНИК, ВИ­МИЙ РУКИ. ПІДГОТУВАВШИ УРОК, ПОСТАВ КНИ­ГУ НА ПОЛИЦЮ АБО ПОКЛАДИ У ПОРТФЕЛЬ.
7. НА СТОРІНКАХ ПІДРУЧНИКІВ РОБИТИ ПОМІТКИ РУЧКОЮ АБО ОЛІВЦЕМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
8. БЕРЕЖИ ПІДРУЧНИК ВІД СОНЦЯ І ВОЛОГИ.
9. ПОВОДЬСЯ З ПІДРУЧНИКОМ ТАК, ЩОБ НЕ БУ­ЛО СОРОМНО ПЕРЕДАТИ ЙОГО ТВОЇМ МОЛОДШИМ ТОВАРИШАМ.
10. ЯКЩО ТИ ЗІПСУВАВ ЧИ ЗАГУБИВ ПІДРУЧНИК, ПОВЕРНИ ДО БІБЛІОТЕКИ АНАЛОГІЧНИЙ

 

                     

 

 

 

   

Всеукраїнський тиждень дитячого читання -2019

 в ЗОШ№31

«Тиждень книжки!» — зазвучало

Серед школи, як сигнал.

За годину школа стала

Як  один читальний зал!

           Всеукраїнський тиждень дитячого читання  –  це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів.

           Тиждень зустрічі з Книгою, розвиток читацької культури залишається доброю традицією, справжнім святом книги та читання. Це чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки як скарбниці знань.

             Мета   Тижня дитячого читання -2019, який організувала та провела бібліотекар ЗОШ№31 м. Краматорська Трощилова Т.Я. – надання можливості справжнім книголюбам проявити себе під час проведення різноманітних заходів, залучити нових читачів і прихильників до бібліотеки,
формування у дітей необхідності у читанні книги, розвиток стійкої читацької культури.

Перший день  (25 березня)-було оголошено днем відкритих дверей, який пройшов під гаслом «Завітай у світ книжковий, дивовижний і казковий». Було організовано презентацію книжкової виставки «І книги теж справляють іменини». (Фото 1)

Другий  день  був днем літературних  перегонів «Із якої казки»   для  учнів 3-х класів, де діти дружніми командами залюбки занурилися в казково – книжкову країну, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питаннячка, розширили  свій світогляд, отримали  частинку любові  і тепла.(Фото-2,3,4)

Доречним цього тижня був конкурс на кращий дитячий малюнок на тему: «Мій улюблений літературний герой» для читачів 1-7 класів. Важко було визначити переможців серед великого числа учасників, адже стало зрозумілим, що наші читачі не тільки люблять читати, а й можуть чудово передати прочитане на малюнку.

Родзинкою Тижня став креативний виховний захід – бібліошопінг «Ці книги треба прочитати» для учнів 5-6 класів. Бібліошопінг –  форма масового заходу, в ході якого один учасник заходу пропонує іншому учаснику «придбати» книгу  з фонду бібліотеки прорекламувавши її.

У ролі рекламних агентів виступили учні:

-Векліч Н. -5-А кл. (М.та Т. Прохаськи «Куди зникло море»)

-Яшкова О. -5-А кл.(Л.Воронина «Таємне товариство боягузів»)

-Безверхий О.-6-А кл.(Л.Лагин «Старик Хоттабыч»)

-Погудіна І. -6-Б кл.

Рекламні агенти рекламували своїм  товаришам книги сучасних дитячих авторів.  Рекламні агенти різними способами намагалися залучити дітей до «Книжкової крамниці»: демонстрували театралізовані мініатюри,  розповідали цікаві епізоди з улюблених книг, читали вірші. Дуже цікавою була реклама книги в Погудіної Ілони. ЇЇ було признано найкращим рекламним агентом. (Фото -5, 6,7)  

Вже не перший рік шкільна  бібліотека  в межах Тижня дитячого читання проводить  благодійну   акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ ».

Діти  приносять до бібліотеки чимало цікавої, потрібної літератури.    Особливо цього разу хочеться відмітити учнів 2-А класу (кл. керівник Назарько В.А.), які дуже активно долучилися до акції  та учня 7-А класу –Клименко Д., який подарував 15 екземплярів цікавої дитячої літератури. (Фото-8)

            В День закриття   Всеукраїнського тижня дитячого читання   для учнів ГПД (1-2 класів) було проведено театралізовані голосні читання «Читаю другу». Учні 5-А класу читали казку «Лисичка сестричка та сірий вовк».

Таке читання вголос виявилось веселим, цікавим, пізнавальним, адже читання вголос прививає любов до краси художнього слова, дає можливість посміятись разом з героями, навчитись не губитись в різних життєвих ситуаціях.

Прочитавши казку, діти разом з бібліотекарем жваво її обговорювали, розповідали, що їм сподобалось, а що ні. Кожна дитина мала змогу поділитися особистими враженнями від прочитаного.(Фото-9)

Цей тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!

        Бібліотечний урок для учнів 3-х класів.

     

 

        Бібліотечні уроки – основний вид діяльності шкільного бібліотекаря з формування інформаційної культури особистості учня, підготовки дитини до продуктивної самостійної роботи з джерелами інформації.

Основна мета бібліотечних уроків – дати учням знання, уміння і навички інформаційного самозабезпечення їх навчальної діяльності.

Під час бібліотечного уроку бібліотекар ЗОШ №31 Трощилова Таісія Яківна  використовує  різні методичні прийоми: огляди, практичні заняття, екскурсії, ігри, самостійні роботи.

З метою поширення знання про структуру книги, елементи, із яких вона складається; розвиток вмінь і навичок роботи з книжкою; виховання у дітей любові, бережливого ставлення до книги, 25 січня 2019 року згідно плану бібліотекар Таісія Яківна провела для учнів 3-х класів бібліотечний урок «Структура книги». На уроці діти дізналися багато цікавого про книгу, зокрема:  

 1. Для чого потрібна обкладинка?
  Про що розповідає титульна сторінка?
  3.Яку роль відіграють ілюстрації в книзі?
  4.Про що можна дізнатися з передмови або післямови?
  5.Що таке анотація?
  6.Як називається подвійний аркуш який скріплює обкладинку з блоком книги?

Ну, а на закінчення заходу дітей чекала бліц-вікторина, яка допомогла учням актуалізувати отриману на бібліотечному уроці інформацію.


Ми усі по характеру різні,

І смаки не однакові в нас,

Та одна нас ростила Вітчизна

У великий розбурханий час…

В. Симоненко

 

22 січня наша держава святкує День Соборності України. Адже саме у цей день в 1919 році відбувся  Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в ЗОШ№31 м.Краматорська  було організовано та проведено ряд заходів. Зокрема для учнів початкової ланки було організовано пізнавальну

ігру-квест.

Шкільний бібліотекар Трощилова Т.Я.  активно долучилася до участі у квесті та підготувала цікаву та пізнавальну історико-літературну  вікторину «Соборність України: від ідеї до сьогодення». Виховання патріотизму в читачів – одне  з пріоритетних завдань шкільної бібліотеки , бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі. Всім  учасникам  було цікаво та корисно послухати про історичне минуле та сьогодення українського народу. Учні 1-4 класів уважно слухали запитання та приймали активну участь у дискусії. Діти наввипередки відповідали на запитання літературно-історичної вікторини продемонструвавши свої не аби які знання з історії рідної держави.   Учні ще раз переконались, що треба знати й цінувати історію своєї країни, щоб будувати краще майбутнє.

Завершився захід оглядом книжкової виставки  «День Соборності України» який провела  бібліотекар Таісія Яківна.

За допомогою літератури, яка представлена на виставці, бібліотекар хотіла  поглибити знання  дітей про історію виникнення свята Соборності України, виховати патріотичні почуття, викликати інтерес до вивчення історії України.

Україна… Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

      


   

Традиційно, цикл Різдвяно-​Новорічних свят розпочинає День Святого Миколая. Напередодні великого свята Миколая Чудотворця, якого чекають усі дітлахи, бібліотекар   ЗОШ№31  Трощилова Таісія Яківна  організувала  Майстерню Святого Миколая. Мета даного заходу – залучити учнів   до народних українських традицій,  які   виховують  справжніх патріотів нашої країни, розвивають творчі здібності учнів та формують почуття прекрасного.

Учасниками майстер-​класу були учні початкових класів. Малята дізналися багато цікавого про те, хто ж такий Святий Миколай, про історію виникнення цього свята.

У майстерні панувала творча атмосфера, присутні крок за кроком творили чудеса. Кожній дитині відкрився світ любові, добра, велика мрія та сподівання дива. Учні виготовляли  книжкові закладки свинки, бо це  символ   Нового 2019 року,    креативні новорічні витинанки,    майстрували ялиночки.      Cтворити чарівну красу власноруч – це справжнє задоволення!


Гра-вікторина «Зелений! Жовтий! Червоний!».

15 листопада 2018 року у межах Тижня «Правила дорожнього руху» бібліотекар ЗОШ№31 Трощилова Т.Я. та вихователь ГПД Глазунова В.В. провели для дітей

гру-вікторину «Зелений! Жовтий! Червоний!».

Учні з захопленням приймали участь у виховному заході, відгадували загадки, ділилися своїм досвідом поводження на вулиці.

Сподіваємося, що завдяки дотепним віршикам та захоплюючим історіям про правила поведінки пішоходів та водіїв діти будуть краще орієнтуватись у різноманітних ситуаціях, які трапляються на дорозі/

 

З метою популяризації книжки, зокрема актуалізувати  і розширити

знання учнів про творчість видатного українського педагога і письменника

В.О. Сухомлинського, рамках Всеукраїнського місячника

шкільних бібліотек , який проходить під гаслом «Шкільна бібліотека  –

центр творчого розвитку дитини», 17 жовтня бібліотекар  ЗОШ№31

Трощилова Т.Я.  провела бібліотечний флешмоб

з учнями 3-А класу  (класовод Ярош Л.І.) та учнями 3-Б класу

(класовод Кривошеєва В.В.)

Дуже важливо з раннього дитинства прищеплювати  любов дітям до

світу прекрасного через книгу, яка розвиває естетичний смак, образну

уяву, творчі здібності, спонукає учнів до навчання, тренує їх пам’ять,

заохочує  до самовдосконалення та майбутнього успіху. Тож, мандруючи

разом з дітьми сторінками книжок  пробуджується бажання  пізнати світ,

саме книжка плекає любов в учнів до рідної України, повагу до інших

народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек -2018

З метою популяризації дитячого читання і залучення до бібіліотеки нових читачів та у межах  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек -2018, який проходить  під гаслом   «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського) 8 жовтня у бібліотеці ЗОШ №31 м.Краматорська  пройшли голосні читання творів видатного педагога і дитячого письменника В. Сухомлинського. 2018 рік – ювілейний для видатного педагога ХХ століття, адже 28 вересня виповнилося  100 років від дня його народження.

У читанні творів взяли участь учениці 8-А класу під керівництвом завідуючої бібліотекою Трощилової Т.Я. Слухачами були учні початкових класів, які з захопленням продивились інсценування оповідання «Бабусин борщ» та прослухали  твори: «У кого радість, а в кого горе», «Скажи людині: «Доброго дня!»»

Діти були в захваті від творів В. Сухомлинського. Вони повірили в чудодійну силу, якою Василь Олександрович заряджав юні дитячі душі, живив корінчики чутливої особистості. Його твори  вчать дітей дружити, любити оточуючий світ, поважати  старших, наповнені добром, щирістю, мудрістю, патріотизмом.

                                                         


                                                                Майстер-клас «Закладка в книжку»,

                                                                            який відбувся 11.10.2018 р.

Закладка – хоч і маленька, але дуже корисна річ. За її допомогою зручніше читати книжки і швидко знаходити в них потрібну сторінку.

11 жовтня у рамках  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек -2018 відбувся майстер-клас для учнів 2-х класів ЗОШ №31 м.Краматорська  «Закладка в книжку», який провела бібліотекар Трощилова Таісія Яківна.  Діти дізналися про історію виникнення та еволюцію книжкових закладок, про різні види закладок для книг. Вони можуть вкладатися в книгу або кріпитися на сторінці.  Є кутові закладки та багато інших. Найпростіший варіант закладок – виготовлені з паперу. Це і просто, і практично, і абсолютно безпечно для книг. Форма закладок – це політ фантазії: від веселих чоловічків до звірів, квіточок, сердечок тощо.

Учні навчилися створювати практичні закладки з кольорового паперу у техніці «орігамі» та за допомогою аплікації.  Незвичайними вийшли трикутні закладки, що їх можна надіти на куточок певної сторінки.

Діти з задоволенням виготовляли  закладки для своїх книжок, адже  найкраща та закладка , яка виготовлена своїми руками.