Бібліотекар

 Вас вітає бібліотека  Краматорської   

         загальноосвітньої школи

                 І-ІІІ ступенів №31!

Бібліотекар Трощилова Таісія Яківна

Бібліотека запрошує:

* провести вільний час за цікавою книгою;

 * безкоштовно отримати книги додому;                                                         

 * погортати сторінки новеньких книжок і журналів;

* юним ерудитам поповнити свої знання;

* розширити коло друзів бібліотеки

* здійснити казкову подорож у країну «Читалію»;

* позмагатися у відгадуванні загадок, ребусів, головоломок;

* навчитись виготовляти креативні закладинки для своїх підручників;

* зустрітися з друзями в «Клубі юних шахістів».

Графік роботи бібліотеки:

Понеділок-п ‘ятниця-з 8.00 до 16.30

Перерва на обід- з 11.00 до 11.30

Вихідні дні- субота, неділя

Електронна адреса:   troshilovataya@mail.com

Блог шкільної бібліотеки:   02195336y@gmail.


                                                      Бібліотечний урок для учнів 3-х класів.

     

 

        Бібліотечні уроки – основний вид діяльності шкільного бібліотекаря з формування інформаційної культури особистості учня, підготовки дитини до продуктивної самостійної роботи з джерелами інформації.

Основна мета бібліотечних уроків – дати учням знання, уміння і навички інформаційного самозабезпечення їх навчальної діяльності.

Під час бібліотечного уроку бібліотекар ЗОШ №31 Трощилова Таісія Яківна  використовує  різні методичні прийоми: огляди, практичні заняття, екскурсії, ігри, самостійні роботи.

З метою поширення знання про структуру книги, елементи, із яких вона складається; розвиток вмінь і навичок роботи з книжкою; виховання у дітей любові, бережливого ставлення до книги, 25 січня 2019 року згідно плану бібліотекар Таісія Яківна провела для учнів 3-х класів бібліотечний урок «Структура книги». На уроці діти дізналися багато цікавого про книгу, зокрема:  

 1. Для чого потрібна обкладинка?
  Про що розповідає титульна сторінка?
  3.Яку роль відіграють ілюстрації в книзі?
  4.Про що можна дізнатися з передмови або післямови?
  5.Що таке анотація?
  6.Як називається подвійний аркуш який скріплює обкладинку з блоком книги?

Ну, а на закінчення заходу дітей чекала бліц-вікторина, яка допомогла учням актуалізувати отриману на бібліотечному уроці інформацію.


Ми усі по характеру різні,

І смаки не однакові в нас,

Та одна нас ростила Вітчизна

У великий розбурханий час…

В. Симоненко

 

22 січня наша держава святкує День Соборності України. Адже саме у цей день в 1919 році відбувся  Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в ЗОШ№31 м.Краматорська  було організовано та проведено ряд заходів. Зокрема для учнів початкової ланки було організовано пізнавальну

ігру-квест.

Шкільний бібліотекар Трощилова Т.Я.  активно долучилася до участі у квесті та підготувала цікаву та пізнавальну історико-літературну  вікторину «Соборність України: від ідеї до сьогодення». Виховання патріотизму в читачів – одне  з пріоритетних завдань шкільної бібліотеки , бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі. Всім  учасникам  було цікаво та корисно послухати про історичне минуле та сьогодення українського народу. Учні 1-4 класів уважно слухали запитання та приймали активну участь у дискусії. Діти наввипередки відповідали на запитання літературно-історичної вікторини продемонструвавши свої не аби які знання з історії рідної держави.   Учні ще раз переконались, що треба знати й цінувати історію своєї країни, щоб будувати краще майбутнє.

Завершився захід оглядом книжкової виставки  «День Соборності України» який провела  бібліотекар Таісія Яківна.

За допомогою літератури, яка представлена на виставці, бібліотекар хотіла  поглибити знання  дітей про історію виникнення свята Соборності України, виховати патріотичні почуття, викликати інтерес до вивчення історії України.

Україна… Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

      


   

Традиційно, цикл Різдвяно-​Новорічних свят розпочинає День Святого Миколая. Напередодні великого свята Миколая Чудотворця, якого чекають усі дітлахи, бібліотекар   ЗОШ№31  Трощилова Таісія Яківна  організувала  Майстерню Святого Миколая. Мета даного заходу – залучити учнів   до народних українських традицій,  які   виховують  справжніх патріотів нашої країни, розвивають творчі здібності учнів та формують почуття прекрасного.

Учасниками майстер-​класу були учні початкових класів. Малята дізналися багато цікавого про те, хто ж такий Святий Миколай, про історію виникнення цього свята.

У майстерні панувала творча атмосфера, присутні крок за кроком творили чудеса. Кожній дитині відкрився світ любові, добра, велика мрія та сподівання дива. Учні виготовляли  книжкові закладки свинки, бо це  символ   Нового 2019 року,    креативні новорічні витинанки,    майстрували ялиночки.      Cтворити чарівну красу власноруч – це справжнє задоволення!


Гра-вікторина «Зелений! Жовтий! Червоний!».

15 листопада 2018 року у межах Тижня «Правила дорожнього руху» бібліотекар ЗОШ№31 Трощилова Т.Я. та вихователь ГПД Глазунова В.В. провели для дітей

гру-вікторину «Зелений! Жовтий! Червоний!».

Учні з захопленням приймали участь у виховному заході, відгадували загадки, ділилися своїм досвідом поводження на вулиці.

Сподіваємося, що завдяки дотепним віршикам та захоплюючим історіям про правила поведінки пішоходів та водіїв діти будуть краще орієнтуватись у різноманітних ситуаціях, які трапляються на дорозі/

 

З метою популяризації книжки, зокрема актуалізувати  і розширити

знання учнів про творчість видатного українського педагога і письменника

В.О. Сухомлинського, рамках Всеукраїнського місячника

шкільних бібліотек , який проходить під гаслом «Шкільна бібліотека  –

центр творчого розвитку дитини», 17 жовтня бібліотекар  ЗОШ№31

Трощилова Т.Я.  провела бібліотечний флешмоб

з учнями 3-А класу  (класовод Ярош Л.І.) та учнями 3-Б класу

(класовод Кривошеєва В.В.)

Дуже важливо з раннього дитинства прищеплювати  любов дітям до

світу прекрасного через книгу, яка розвиває естетичний смак, образну

уяву, творчі здібності, спонукає учнів до навчання, тренує їх пам’ять,

заохочує  до самовдосконалення та майбутнього успіху. Тож, мандруючи

разом з дітьми сторінками книжок  пробуджується бажання  пізнати світ,

саме книжка плекає любов в учнів до рідної України, повагу до інших

народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек -2018

З метою популяризації дитячого читання і залучення до бібіліотеки нових читачів та у межах  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек -2018, який проходить  під гаслом   «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського) 8 жовтня у бібліотеці ЗОШ №31 м.Краматорська  пройшли голосні читання творів видатного педагога і дитячого письменника В. Сухомлинського. 2018 рік – ювілейний для видатного педагога ХХ століття, адже 28 вересня виповнилося  100 років від дня його народження.

У читанні творів взяли участь учениці 8-А класу під керівництвом завідуючої бібліотекою Трощилової Т.Я. Слухачами були учні початкових класів, які з захопленням продивились інсценування оповідання «Бабусин борщ» та прослухали  твори: «У кого радість, а в кого горе», «Скажи людині: «Доброго дня!»»

Діти були в захваті від творів В. Сухомлинського. Вони повірили в чудодійну силу, якою Василь Олександрович заряджав юні дитячі душі, живив корінчики чутливої особистості. Його твори  вчать дітей дружити, любити оточуючий світ, поважати  старших, наповнені добром, щирістю, мудрістю, патріотизмом.

                                                         


                                                                Майстер-клас «Закладка в книжку»,

                                                                            який відбувся 11.10.2018 р.

Закладка – хоч і маленька, але дуже корисна річ. За її допомогою зручніше читати книжки і швидко знаходити в них потрібну сторінку.

11 жовтня у рамках  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек -2018 відбувся майстер-клас для учнів 2-х класів ЗОШ №31 м.Краматорська  «Закладка в книжку», який провела бібліотекар Трощилова Таісія Яківна.  Діти дізналися про історію виникнення та еволюцію книжкових закладок, про різні види закладок для книг. Вони можуть вкладатися в книгу або кріпитися на сторінці.  Є кутові закладки та багато інших. Найпростіший варіант закладок – виготовлені з паперу. Це і просто, і практично, і абсолютно безпечно для книг. Форма закладок – це політ фантазії: від веселих чоловічків до звірів, квіточок, сердечок тощо.

Учні навчилися створювати практичні закладки з кольорового паперу у техніці «орігамі» та за допомогою аплікації.  Незвичайними вийшли трикутні закладки, що їх можна надіти на куточок певної сторінки.

Діти з задоволенням виготовляли  закладки для своїх книжок, адже  найкраща та закладка , яка виготовлена своїми руками.